مرکز رادیوتراپی عرفان نیایش

مرکز رادیوتراپی عرفان نیایش
/directory/erfangrouporg/editor/Wards-imaging07.png

مرکز رادیوتراپی عرفان نیایش در محیطی آرام و دلنشین در طبقه منفی چهار بیمارستان عرفان نیایش واقع شده است.
در این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های رادیوتراپی روز دنیا، علاوه بر تکنیک های پیشرفته ۳DCRT، IMRT و IGRT، از VMAT به عنوان جدیدترین روش درمان سرطان ارگان های مختلف بدن نظیر پروستات، سر و گردن، پستان، دستگاه گوارش و … استفاده می شود.
مرکز رادیوتراپی عرفان نیایش اولین مرکز مجهز به سیستم تصویربرداری حین درمان CBCT است که بکارگیری این سیستم نوین و پیشرفته، امکان کنترل آنلاین نواحی تومورال و بافت های سالم حیاتی در هر لحظه از درمان را به وجود آورده و باعث افزایش چشمگیر دقت درمان بیماران می شود.

/directory/erfangrouporg/editor/Wards-imaging08.png

نه تنها تجهیزات، بلکه نیروی انسانی مجرب و کارآزموده از اصول اساسی در جهت اثر بخشی هر چه بیشتر روش های درمانی در مرکز رادیوتراپی عرفان نیایش می باشد.

  1. ارک تراپی با حجم تعدیل شده (VMAT)
  2. رادیوتراپی تطبیقی سه بعدی (3DCRT)
  3. رادیوتراپی با شدت تعدیل شده (IMRT)
/directory/erfangrouporg/editor/Wardsside-04.png

ارک تراپی با حجم تعدیل شده (VMAT)
پیشرفت های علمی و تکنولوژیک منجر به معرفی روش درمان ارک تراپی (Arc Therapy) با حجم تعدیل شده گردیده که کارامدترین و آخرین روش تکنولوژی درمان سرطان با استفاده از یک یا چندین کمان پرتوی تحت هدایت تصاویر آنلاین سی تی اسکن می باشد. این روش با عنوان IGRT شناخته می شود.
کمپانی الکتا مبتکر در ارائه راه حل های نوین انکولوژی و درمان سرطان با به کارگیری نسل هفتم فناوری دیجیتال در شتابدهنده های پزشکی ضمن معرفی یک سیستم درمان کامل برای بیماران سرطانی، تعریفی جدید از دقت، سرعت و کنترل درمان کرده که امکان تصویربرداری همزمان با درمان را فراهم می آورد.
با به کارگیری این سیستم بسیار پیشرفته که برای اولین بار در ایران در مرکز رادیوانکولوژی عرفان نیایش مورد بهره برداری قرار گرفته است، بیمار در وسیع ترین طیف از جهت گیری های پرتو در کوتاهترین زمان ممکن و بالاترین دقت درمان می شود.

رادیوتراپی تطبیقی سه بعدی (3DCRT)
رادیوتراپی تطبیقی سه بعدی بر خلاف درمان های سنتی دو بعدی، یک روش درمان سرطان است که در آن از کامپیوتر و نرم افزارهای پیشرفته برای هدف گیری دقیق تومور استفاده می شود. در واقع درمان ۳DCRT، فرایند پیچیده ای است که با خلق مجموعه ای از داده های سه بعدی از تومور و بافت های سالم آغاز می شود. بعد از آن، از این مجموعه برای ایجاد تصاویر سه بعدی کامپیوتری و طراحی نقشه های پیچیده استفاده می شود تا بتوان پرتو را به صورت متمرکز به تومور تابانید و بافت های سالم اطراف آن را حفظ نمود.

رادیوتراپی با شدت تعدیل شده (IMRT)

/directory/erfangrouporg/editor/Wardsside-06.png
/directory/erfangrouporg/editor/Wardsside-07.png
/directory/erfangrouporg/editor/Wardsside-08.png
/directory/erfangrouporg/editor/Wards-imaging09.png

 
مرکز رادیوتراپی بیمارستان عرفان نیایش
آدرس : بزرگراه نیایش شرق، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش
طبقه منفی چهار ، دسترسی از دو راه پله و چهار آسانسور
تلفن : ۴۹۷۹۶۴۲۶ - ۴۹۷۹۶۴۲۷ (۹۸۲۱+)
ساعات کاری : از ۸ صبح تا ۱۸